Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 162 508 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Gurami całujące - najbardziej uczuciowa rybka ;)

niedziela, 15 marca 2009 13:11
Hejka!!! Dziś trochę o gurami całującym, rybce, która swoje uczucie wyraża przez pocałunki (*-*) Oto kilka zdjęć:Gurami całujący, całusek Temmincka : ryba słodkowodna, jedyny przedstawiciel rodziny całuskowatych (Helostomatidae). Często hodowana jako ryba akwariowa.

Opis: Charakterystyczne grube, mięsiste wargi z drobnymi wyrostkami ułatwiające zeskrobywanie glonów.

Pochodzenie: Występuje w rejonie Tajlandii, Półwyspu Malajskiego, Sumatry, Jawy i Borneo.

Rozmiary: W naturze do 30 cm, w akwariach 15 - 20 cm.

Zachowanie: Jest ruchliwą, płochliwą rybą bardzo trudną do rozmnażania. Samce bywają agresywne wobec siebie, ale ich zmagania są nieszkodliwe. W stosunku do innych ryb są pokojowo usposobione.

Co sądzicie o tej rybce???


Podziel się
oceń
8
3

Komentarzy jest (17) | Dodaj komentarz

Newsy + Argus zielony

sobota, 31 stycznia 2009 15:08

Zaczęłam już ferie i wyjeżdżam na pierwszy tydzień, drugi prawdopodobnie spędze w domu, ale jeszcze nie wiem. Więc pewnie przez tydzień nie napiszę notki. Mam w planach do zrobienia konkurs na najlepszego akwarystyka, składający się z kilku etapów. Rozpocznę go dopiero po moich feriach. Przed chwilą byłam w sklepie i kupiłam nowy kamień do napowietrzacza, bo poprzedni się połamał. Widziałam w sklepie zoologicznym akwarium, na którym pisało "Kwarantanna - nie sprzedjemy". Biedne rybki, chyba mialy ospę... W sklepie były też malutkie darmowe torebki z jedzeniem oraz uzdatniacze. Wzięłam sobie po jednym.


Znalazłam w internecie fajną rybkę i postanowiłam wam ją pokazać:Występuje w wodach słodkich, słonawych i słonych tropikalnego Indopacyfiku. Dorasta do 30 cm. Łagoda ryba ławicowa, wymagająca dużego (min. długość 100-120 cm) akwarium. Wrażliwa na wysoką zawartość azotynów. Żywi się owadami, skorupiakami i częściami roślin. Optymalna temperatura 22-28°C, pH 7,0-8,5, woda średnio twarda do bardzo twardej. W miejscu występowania sprzedawana jako ryba jadalna.

DOZOBACZONKA ;)
Podziel się
oceń
0
0

Komentarzy jest (9) | Dodaj komentarz

Zagrzebki

niedziela, 04 stycznia 2009 14:49
Dość ciekawymi i bardzo kolorowymi rybkami akwariowymi są zagrzebki. Jest ich kilka odmian. Mam jeszcze takie pytnie do was, za nim zacznę opisywać te rybki: Wolicie jak opisuje bardziej znane gatunki takie jak np. neonki, kiryski, welony czy może te żadziej spotykane? Proszę o odp. w komciu.


Zagrzebka (Nothobranchius), rodzaj ryb z rodziny karpieńcowatych. Występują głównie w wodach wschodniej Afryki, także w jeziorze Czad, Katanga i na Seszelach. Mają duży otwór gębowy z licznymi zębami. Płetwy zaokrąglone, grzbietowa i odbytowa wyjątkowo dużych rozmiarów, ogonowa półokrągła, u nasady pokryta łuskami. Długość kilka cm. Zagrzebki są z reguły pięknie ubarwione. Dotychczas poznano ok. 20 gatunków. Ikrę składają na dnie lub wśród roślinności podwodnej, wylęg narybku następuje po kilku tygodniach, u niektórych gatunków nawet po kilku miesiącach. Żywią się drobnymi bezkręgowcami wodnymi, m.in. oczlikiem i larwami komarów. Chętnie hodowane w akwariach. Do gatunków popularnych także wśród akwarystów należą: zagrzebka Rachowa (Nothobranchius rachovi), zagrzebka wysmukła (Nothobranchius melanospilus), zagrzebka afrykańska oraz zagrzebka zielona (Nothobranchius korthausae), odkryta 1972.


Do zobaczenia w kolejnej notce!
Podziel się
oceń
0
0

Komentarzy jest (6) | Dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Statystyki

Tyle rybek wpłynęło: 363902
Notki
  • liczba: 116
  • komentarze: 2246
Zdjęcia
  • liczba zdjęć: 28
  • komentarze: 335
Punkciki: 10501
Blog pływa już: 2620 dni

Lubię to